DSC02634Вікторія МОСКВІНА,
Ольга ХИЛЯ,
Демид МІЛОХОВ,
кафедра органічної хімії

Понад 200 школярів із 58 навчальних закладів України завітали на Дні відкритих дверей хімічного факультету. Увесь спектр емоцій, які відчувають хіміки при втіленні своїх задумів та наукових ідей – хвилювання, натхнення, захват – відчули й гості заходу. Сприяли цьому понад півсотні демонстраційних дослідів та наукових експериментів у виконанні викладачів і науковців факультету.  Найбільш допитливі школярі взяли участь у профільних майстер-класах із дослідження будови сполук за допомогою сучасних фізико-хімічних методів.
Екскурсія факультетом привела й до сховища «граніту науки» бібліотеки хімічного факультету, фонд якої налічує понад 50 тис. фахових друкованих та більше 3 тис. електронних видань.
Офіційна частина заходів, звичайно, не обійшлася без знайомства з адміністрацією факультету, науковими здобутками, педагогічною діяльністю, сучасними навчальними програмами, можливостями навчання за програмами подвійного дипломування з провідними університетами Франції та Німеччини.
Активними сподвижниками Днів відкритих дверей стали студенти факультету. Представники Студентського Парламенту ділилися досвідом студентського життя та дозвілля на теренах нашої alma mater. Аспіранти доводили престижність та перспективи професії хіміка в Україні та світі.
Дні відкритих дверей – далеко не поодинокий виступ хіміків на науково-популярній ниві.
У квітні до факультету завітав цвіт учнівської молоді з гімназій, ліцеїв та шкіл різних регіонів країни, аби продемонструвати свою освітню зрілість на Олімпіаді з хімії для абітурієнтів.
У рамках цілком «дорослої» IX Міжнародної наукової конференції з хімії «Київ-Тулуза» пройшла окрема програма для школярів, з якої юні та допитливі учасники дізналися багато цікавого про наукову картину світу – від епохи алхімії до сучасності. Усі учасники заходу незалежно від віку відчули потужну хвилю позитиву, змогли  не лише набути нових знань чи навичок із хімії, а й поспілкуватися з викладачами, науковцями, аспірантами та студентами. Переконані, що ця іскра пізнання впала на родючий грунт і стане потужним поштовхом для наукового зростання майбутніх хіміків у нашому осередку науки!

Детальніше про «Дні Відкритих Дверей» на хімічному факультеті, Олімпіаду з хімії для абітурієнтів 2017 р. та інші події можна дізнатися з сайтів хімічного факультету, інфоцентру для абітурієнтів хімічного факультету:

або на сторінці хімічного
факультету у Фейсбук:

https://www.facebook.com/chem.univ/