З університетом Марії КюріДванадцять студентів спеціальності «Медіакомунікації» Інституту журналістики КНУ успішно завершили навчання за програмою подвійних дипломів. Запроваджена два роки тому Програма відкрила можливості здобути два дипломи, навчаючись два семестри в Києві, а два – в університеті імені Адама Міцкевича (Познань, Польща).

У Польщі наші студенти мають можливість обрати напрямок журналістика, реклама та промоція або управління бізнес-комунікаціями. Цього року для майбутніх учасників програми у Польщі стане доступною ще одна спеціальність – спортивна журналістика та управління спортом.

***

Нещодавно в Інституті міжнародних відносин з офіційним візитом перебувала делегація факультету політології Університету Марії Кюрі-Складовської (УМКС, Люблін, Польща). Під час візиту підписано Угоду про спільне навчання студентів, яка визначає порядок здобуття освіти та можливості навчатися студентам-міжнародникам у Любліні за програмою подвійних дипломів.

Угода передбачає започаткування програми подвійних дипломів на двох спеціальностях ІМВ – «міжнародні відносини» та «міжнародна інформація». Відповідно до документа студенти одночасно отримуватимуть науковий ступінь магістра УМКС та ІМВ Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Валерій Копійка, директор Інституту міжнародних відносин: «Європейська інтеграція України передбачає також інтеграцію академічну. Відтепер студенти-магістри матимуть змогу під час навчання в нашому Інституті одночасно отримати диплом одного з найбільших університетів Східної Європи».

Марек Петрась, заступник декана факультету політології УМКС: «Ми зацікавлені в співпраці з Інститутом міжнародних відносин як одним із найкращих навчальних закладів України і очікуємо, що ця програма подвійних дипломів запрацює вже у вересні–жовтні цього року».

 

***

На економічному факультеті відбувся перший захист кваліфікаційних робіт магістрів у рамках програми подвійного дипломування між КНУ імені Тараса Шевченка та Університетом Мачерата (Італія). Десять студентів спеціальності «Бізнес-адміністрування» (кафедра міжнародної економіки та маркетингу) захистили свої магістерські дисертації перед спільною українсько-італійською комісією.

Студенти здобули два дипломи магістра зі спеціальностей «Бізнес-адміністрування» (Україна) та «Міжнародні економічні та торгівельні відносини» (Італія).

***

На географічному факультеті успішно пройшов захист кваліфікаційних магістерських робіт студентів спеціалізації «Проектування та управління туристичними системами» з подвійним дипломуванням з Університетом Мачерата (Італія).

Засідання спільної українсько-італійської Державної екзаменаційної комісії проходило в дистанційному режимі у формі відеоконференції. Магістри на високому рівні представили свої дипломні роботи, змістовно та обґрунтовано відповідали на запитання членів ДЕК. Кожна з презентацій супроводжувалася жвавою дискусією з членами комісії – представниками італійського Університету міста Мачерата, виступами наукових керівників та рецензентів. Усі учасники програми подвійного дипломування навчалися протягом ІІІ навчального семестру, пройшли переддипломну практику в Університеті міста Мачерата та мали унікальну нагоду набути практичного міжнародного досвіду управління туристичною діяльністю й зібрати цікавий матеріал для дипломної роботи.

Програма подвійного дипломування значною мірою підвищила конкурентоспроможність наших випускників на міжнародному ринку праці, надала можливість уже сьогодні отримати робочі контракти за спеціальністю в Італії або активно працювати над втіленням інновацій у туристичній галузі України.