1281106342Центр комунікацій

Істориків, дослідників голодоморів, громадських діячів, представників влади, керівників музеїв, студентів, викладачів та усіх, хто прагне відновити історичну справедливість, об’єднала довкола себе міжнародна конференція, яка відбулася у нашому Університеті 16 травня 2018 року.
Перед офіційним відкриттям перший Президент України Леонід Кравчук, Президент України 2004-2010 рр. Віктор Ющенко, голова Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса Степан Кубів та організатори зустрілися із ректором КНУ Леонідом Губерським.
Ректор подякував екс-президентам за те, що під їхньою егідою відбувається такий важливий захід, як міжнародна конференція про Голодомор.
На відкритті пленарного засідання ректор КНУ Леонід Губерський зауважив, що долучення Шевченкового університету до цієї події є знаковим, адже, за його словами: «Наші вчені, аспіранти, докторанти і студенти займаються вивченням цієї непростої, трагічної для нас сторінки в історії українського народу».
«Має бути не тільки пам’ять про жертв Голодомору, а пам’ять недопущення трагедії і пам’ять покарання і неприйняття тих, хто сьогодні в Україні ще думає по-іншому», – підкреслив у своєму виступі Леонід Кравчук.
У своєму виступі Президент України 2004-2010 рр. Віктор Ющенко зауважив, що українське селянство свого часу стало загрозою «рускій ідеї» і «рускому міру», а полеміка щодо кількості жертв не витримує критики, адже мова йде про цінність людського життя, про невинно загиблих.
Для участі у конференції зареєструвалося близько 120 учасників, наукові статті подали понад 60 дослідників.