TSNUK_IvansDefenseАні пандемія, ані карантин – не перешкода на шляху науки.

1 квітня 2020 року відбувся захист PhD дисертації доцента кафедри цивільного права юридичного факультету КНУ Івана Ромащенка на тему «Related Party Transactions and Corporate Groups: When Eastern Europe Meets the West», написання якої проходило на базі Ляйденського університету в Нідерландах. Захист відбувся у дистанційній формі засобами скайп зв’язку.

Науковими керівниками Івана Ромащенка у межах його дисертаційного дослідження є почесний професор з корпоративного права Ляйденського університету, Нідерланди, і професор з відповідальності груп компаній Маастрихтського університету, Нідерланди, Стів М. Бартман, а також професор з корпоративного права Університету Вітаутаса Магнуса, Литва, президент Інституту Алерханда у Кракові, Польща, і директор Наукового центру Польської Академії наук у Відні, Австрія, Аркадіуш Радван. Спеціальним експертом із питань українського корпоративного права виступив доктор юридичних наук, Керуючий партнер Юридичної фірми «Антіка» та доцент кафедри цивільного права юридичного факультету КНУ Олексій Кот.

Захист дисертації відбувався за участю наукових керівників пана Ромащенка, заступника ректора університету, а також спеціально створеного Опозиційного комітету. Захист проходив у форматі наукової дискусії: протягом 45 хвилин, відведених для захисту, всі члени Опозиційного комітету по черзі ставили дисертанту питання.

Мета дисертаційного дослідження Івана Ромащенка – порівняти право України, Нідерландів, Німеччини, Польщі та ЄС, і запропонувати зміни, які могли б подолати проблеми, пов’язані з вчиненням правочинів із заінтересованістю в межах та поза межами корпоративних груп. За час написання дисертації відбувалися постійні зміни в законодавстві та судовій практиці щодо правочинів із заінтересованістю як в українському, так і в законодавстві ЄС. Потреба у врахуванні вказаних змін перетворила дослідження на актуальне, важливе і вчасне для юрисдикцій по всьому світу.