Наш університет уперше за результатами спільних наукових досліджень співробітників Інституту високих технологій та їхніх партнерів на підставі міжнародних заявок по системі РСТ став співвласником двох закордонних патентів.

Патент Франції на винахід «Спосіб та пристрій для характеризації рухливого середовища за допомогою фотоелектричного трансдюсера» (С.Литвиненко, Д.Белобров, В.Лисенко, В. Скришевський) створено в галузі сенсорики – важливої і швидко прогресуючої мультидисциплінарної технології, яка поєднує знання з фізики, хімії, біології, електроніки та інформаційних технологій. Автори запропонували нову концепцію, яка включає в себе новітній  перетворювач первинної хімічної інформації, а також конструкції приладів, сумісних з ідеями електронного носа та язика.

Європейський патент на винахід «Пептидоміметики з фотокерованою біологічною активністю» (С.Афонін, О.Бабій, І.Комаров, П.Михайлюк, А.Ульрих) належить до галузі фармацевтичної промисловості та призначений для застосування в сфері лікування захворювань, патологічні процеси яких просторово локалізовані, наприклад, локалізовані бактеріальні чи вірусні інфекції, захворювання на рак та інші поширені хвороби, що є найголовнішими причинами значного зниження середнього рівня та тривалості життя людей у всьому світі. У цьому винаході запропоновано проривне технічне рішення, в результаті якого будуть створені ліки нового покоління, що стануть інструментом ефективної боротьби з невиліковними на даний час хворобами.

Суть винаходу полягає в розробці таких лікарських препаратів, зокрема, пептидоміметиків, біологічну активність яких можна змінювати зворотно, «вмикати» активність дією світла з певною довжиною хвилі тільки в уражених тканинах хворого організму і

на контрольований терапевтичний час, необхідний для лікування, після чого біологічну активність (у тому числі й таку, що зумовлює небажані побічні ефекти) можна «вимикати» дією світла з іншою довжиною хвилі.