Андрій АНІКУШИН,
доцент,
факультет кібернетики

Упродовж останніх років команди юних математиків України завоювали провідні позиції в світі, про що свідчать успіхи на світових математичних форумах. Так, на останніх двох Міжнародних математичних олімпіадах, що проходили у ПАР (2014 рік) та Таїланді (2015 рік), ми вибороли 1 місце серед усіх європейських країн (6 та 11 загальносвітове місце), а наші чарівні дівчата двічі поспіль перемагали на Європейських математичних олімпіадах у Туреччині (2014 рік) та Білорусі (2015 рік).
Саме Київський національний університет імені Тараса Шевченка, який у своїх викладацьких та студентських лавах зосередив найкращий інтелектуальний потенціал з усієї України, докладає чимало зусиль для пошуку майбутніх зірочок на всіх теренах України. Влітку на базі Українського фізико-математичного ліцею ми провели першу Всеукраїнську літню математичну школу. На осінніх канікулах уже вдев’яте поспіль – Всеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка Ляшка серед школярів 7 – 11 класів з усієї України. Цього року на нього з’їхалося  близько 200 учасників з Києва, Харкова, Львова, Запоріжжя, Херсона, Кременчука та ін. На них чекали «Математичний занзібар», командна олімпіада та 4 тури математичних боїв, а також особисті змагання – усна олімпіада та «Математичний теніс».
У кожній лізі та кожному змаганні – особистому і командному – були визначені переможці, всі учасники отримали дипломи. Дуже корисним для юних математиків було спілкування із членами журі – студентами природничих факультетів, які в минулому самі були учасниками таких змагань, переможцями олімпіад найвищих рівнів.

Бої ЛяшкаМи впевнені, що серед учасників турніру були майбутні переможці світових та європейських олімпіад, майбутні студенти провідних українських вишів, які принесуть неабияку славу Україні.

Сподіваємося, що наступного року до літньої школи та на ювілейний 10-й турнір  з’їдуться представники ще більшої кількості регіонів України.
Кожен, хто цікавиться математичним олімпіадами в Києві та Україні, може завітати на наш сайт: http://matholymp.com.ua/