Мамалига Університетська організація ветеранів війни і праці приділяє значну увагу виховній роботі серед студентів. Рада ветеранів університету, розвиваючи традиції патріотичного виховання студентської молоді, започаткувала спільно з газетою “Київський університет” інформаційно-виховний проект під назвою “Війна очима молоді”, який попередньо активно обговорювали в нашому ветеранському середовищі.
Сьогодні ветерани вважають своїм священним обов’язком передати молоді потужний заряд патріотизму, мужності, стійкості, які були необхідні для здобуття перемоги в Другій світовій війні і в повоєнній відбудові, а також потрібні сьогодні – у нелегкий час неоголошеної війни на Сході України.
У рамках традиційної «Журналістської весни» відбулася зустріч студентів Інституту журналістики з ветеранами. Студенти добре підготувалися до заходу: було жваве, зацікавлене спілкування учасників, гостей пригощали солдатською кашею, фотографувалися та вручали їм квіти. Сильне враження на всіх справила концертна програма, композиційною основою якої стали листи бійців та їхніх рідних, а також пісні і вірші відповідної тематики. Успіхові сприяло й запрошення на нашу сцену талановитих виконавців – учасників ірпінського народного хору ветеранів «Пам’ять».
Глядачі захоплено сприймали виступи студентів, пісні воєнної доби у виконанні хору, оригінальні поезії молодих авторів. Приємно, що й гості були зворушені атмосферою щирості, уваги і теж підійшли до мікрофонів, щоб висловити напутні побажання, поради, свою вдячність. Колишні учасники бойових дій навіть декламували вірші – про Батьківщину, родину, коханих. Зал вибухнув вдячними оплесками, почувши поетичні рядки 96-річного полковника М. М. Каширіна, почесного ветерана Києва. На зустрічі були присутні ветерани з Інституту журналістики, Військового інституту КНУ, Голосіївського й Шевченківського районів та ін.
«Нашій молоді є від кого переймати високі духовні цінності», – так прокоментував зустріч із ветеранами директор Інституту журналістики Володимир Різун.
Ми вдячні гостям-ветеранам, які знайшли час і можливість поділитися своїм бойовим та життєвим досвідом із молоддю. Сучасні студенти, зокрема майбутні журналісти, створюючи літопис життя українського суспільства, і через багато років зможуть сказати: нам пощастило познайомитися та поспілкуватися з цими заслуженими людьми.

Анастасія Мамалига,
професор, заступник голови
ради ветеранів війни і праці
Інституту журналістики