Рівно 70 років тому, 11 квітня 1945 року в Бухенвальді спалахнуло інтернаціональне збройне повстання. 11 квітня -дата, відома нині як Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Напередодні пам’ятного дня у Військовому інституті було відкрито виставку “Концтабір Освенцим – український вимір”. Виставка створена на базі фондів Меморіального комплексу “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” із залученням матеріалів Центрального державного архіву громадських об’єднань України та Державного архіву СБУ, родинного архіву художника З. Толкачова.
- Аушвіц пов’язав долі багатьох людей, ця зловісна назва знайома людям світу, і, найголовніше, залишається грізним застереженням для всього людства, – звернувся до курсантів голова Ради ветеранів Військового інституту Микола Дорохов.
Виставка ОсвенцімОсвенцим – один із найбільших нацистських таборів, у якому знищення людей було поставлено на технологічну основу. Унікальність виставки полягає в тому, що вперше музейними засобами відтворено український аспект теми. Мовою фактів і музейних експонатів розповідається, як один із найбільших європейських народів страждав і боровся за власне життя та свободу.