22Наталя СТАРОДУБ

Науково-практична конференція «Критичне мислення для освітян» не лише поєднала представників онлайн-платформи Prometheus, викладачів КНУ та всіх зацікавлених освітян, а й засвідчила, що Університет є активним учасником процесів модернізації класичної вищої освіти в Україні.
– Курс, назва якого стала темою для низки освітніх конференцій, покликаний задовольнити сьогоднішні потреби в реформуванні освіти та сприяти запровадженню засад критичного мислення на рівні середньої та вищої освіти в Україні, – розпочала дискусію Радміла Сегол, доцент НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського та співавторка курсу.
Сергій Горбачов, викладач і фахівець із видавничої справи з багаторічним практичним досвідом, звернув увагу присутніх на базові поняття фахової журналістики та потребу відділяти факти від окремих поглядів на події:
– Часто одне-єдине слово здатне змінити суть повідомлення, тому кожному з нас не слід забувати, що медіа найбільше впливають саме тоді, коли цього не помічаємо й не зауважуємо.
Інший співавтор курсу з критичного мислення, Сергій Терно, за допомогою простого опитування продемонстрував, що рівень довіри в українському суспільстві доволі низький. За твердженням науковця, подібне явище не може не позначатися негативно на всіх рівнях взаємодії представників українського суспільства.
– Доцільно буквально все, що робимо, верифікувати за допомогою цілої низки запитань «чому?», аж доки не дійдемо до відповідей по суті, – порадив слухачам співзасновник Prometheus Іван Примаченко. – Критичне мислення – це комплекс навичок. Рівень інтелекту жодним чином не допоможе вам мислити критично. Навіть ті, хто має відповідну професійну підготовку, часто мислять некритично.
Наостанок організатори закликали присутніх реєструватися на курс «Критичне мислення для освітян» не лише задля самовдосконалення, а й із метою участі в подальшому реформуванні сучасної України.