1 (2)Тетяна ФАЛАЛЄЄВА,
ННЦ «Інститут біології та медицини»

Четвертий рік в ННЦ триває підготовка студентів за освітніми програмами «Лабораторна діагностика» та «Дієтологія». Стрімкий розвиток спеціальності, зростаючий попит на фахівців, які не лише мають диплом одного з найпрестижніших ЗВО України, ґрунтовну фундаментальну підготовку та навички практичної діяльності, але й самі є зразком здорового способу життя (бо майбутня професія зобов’язує), стимулює нас шукати нові форми роботи зі студентами.
За ініціативи кафедри біомедицини та активної участі студентства 1 лютого 2019 року в нашому Інституті стартував медико-соціальний проект «Здоровим бути модно!» Ініціатор та керівник проекту – доцент кафедри фундаментальної медицини Наталія Молочек.
Актуальність проекту не викликає сумнівів, адже Всесвітня організація охорони здоров’я назвала ожиріння неінфекційною епідемією, а за даними досліджень Йенского університету імені Шиллера (Німеччина), Україна очолила список країн із високою смертністю через неправильне харчування.
Проект спрямований на розв’язання двох важливих завдань. По-перше, здобуття студентами-дієтологами під безпосереднім керівництвом практикуючих лікарів-клініцистів навичок практичної роботи. По-друге, оздоровлення самих учасників проекту, якими стали 60 відібраних організаторами студентів (50% з яких мають проблеми із зайвою вагою). На учасників проекту чекають повна лабораторна діагностика та обстеження; консультація лікарів (гастроентеролога-дієтолога, ендокринолога, психолога); призначення коригувального лікування та безкоштовне надання лікарських препаратів; 3-місячний курс індивідуально підібраної програми харчування, розробленої лікарем-гастроентерологом-дієтологом та під його керівництвом студентами-дієтологами; модифікація фізичної активності та оздоровлення. Головна мета проекту «Здоровим бути модно!» – популяризація здорового способу життя та раціонального харчування серед студентської молоді. Ми переконані, що проект буде еволюціонувати, розвиватися, доповнюватися новими формами діяльності, а співробітники Інституту та наша талановита й небайдужа студентська молодь докладуть максимум зусиль для його розбудови.