IMG_5837Євгенія ФЕДЧЕНКО,
історичний факультет

У кожного літо асоціюється з різним. Для когось це –  море і пісок, для інших – шелест лісу й пташині співи, а для студентів КНУ літо – це усмішки дітей і загонові вогники.
Цього року Відділ по роботі зі студентами на чолі з Віктором Собком організував  «Школу вожатих», де кожен охочий зміг випробувати свої педагогічні здібності. За три літніх місяці студенти встигли попрацювати в різних дитячих таборах по всій Україні. Серед них такі відомі дитячі оздоровчі центри, як «Славутич», «Артек», «Любич» та інші.
Як потім зізналися студенти, вони навіть не уявляли, наскільки складна професія педагога-організатора. Адже ким би ти не був в університеті – біологом, юристом чи істориком – у таборі діє золоте правило: «Вожатий має знати все!». Діти трапляються різні, але ти маєш знайти підхід до кожного. Попри такі труднощі, як праця з 7-ї до 23-ї години, постійне емоційне напруження та потребу жити у ритмі «Non stop», наші студенти швидко долучилися до роботи та знайшли спільну мову як із дітьми, так і зі своїми напарниками по загонах.
Анна Удовенко, студентка Інституту журналістики: «У дитинстві я щоліта їздила до таборів, тому бажання ще й попрацювати там зростало у мене з кожним прожитим роком. Скориставшися допомогою Школи вожатих КНУ, я нарешті спробувала себе у ролі педагога-організатора в таборі «Любич». Я влучила в ціль! Тут  із перших днів почуваєшся так, ніби потрапив не на роботу, а до великої дружної родини, у якій виступаєш старшою подругою для дітей та молодшою сестрою для більш досвідчених вожатих.
Окрім гарної інфраструктури самого оздоровчого центру, одним із його козирів є розташування на березі дуже чистої річки Любич. Скажу чесно, щоденним походам на річку дорослі раділи не менше за дітей. А от неприємною несподіванкою стало те, що за всю зміну (14 днів) у нас не було жодного вихідного дня. Незважаючи на це, я планую поїхати працювати до дитячого табору ще не один раз. Дякую Школі вожатих КНУ за можливість круто провести літні канікули».
Професіоналізм наших студентів був відзначений керівництвом таборів, а більшість зі студентів, які працювали у дитячому оздоровчому центрі «Славутич», були нагороджені сертифікатами про подальшу співпрацю на постійній основі.