makarenko3 грудня професорка кафедри міжнародної інформації ІМВ, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент Міжнародної кадрової академії при освітній мережі ЮНЕСКО Євгенія Анатоліївна Макаренко відзначила свій ювілей. Все її життя пов’язане з Київським університетом. Тут вона пройшла шлях від асистента до професора на факультеті/в Інституті журналістики, в Інституті міжнародних відносин. Шість років була завідувачкою кафедри міжнародних комунікацій та зв’язків із громадськістю.

Її внесок у розвиток інтелектуального потенціалу України – значний. Є.А.Макаренко – одна із засновників нового освітнього й наукового напряму підготовки фахівців для сфери зовнішніх зносин за спеціальністю «міжнародна інформація». Вона – авторка і співавторка перших в Україні підручників і посібників з міжнародних інформаційних відносин. У науковому доробку Євгенії Анатоліївни понад 400 наукових публікацій, серед яких є ряд вагомих монографій.

Нормативні й спеціальні курси «Міжнародна інформація»,  «Міжнародне інформаційне право», «Інформаційно-аналітичне забезпечення зовнішньої політики України», які підготувала Є.А.Макаренко відзначаються високим науково-методологічним рівнем.

У 2004-2012 р.р. вона була заступником голови спеціалізованої ради «політична культура та ідеологія», з 2004 р. і дотепер – член спеціалізованої ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій зі спеціальності «політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку». Під керівництвом Євгенії Анатоліївни захищено 34 кандидатські дисертації.

Упродовж тривалого часу Є.А.Макаренко – член редакційних колегій кількох наукових часописів. Євгенія Анатоліївна бере активну участь у наукових конференціях, має публікації в Польщі, Словаччині, Росії, Білорусі. Як помічник-консультант народного депутата України брала участь у розробці наукової тематики з проблем інформаційного законодавства.

Її шанують колеги й студенти. За принциповість, порядність, відданість справі й рідному університетові. А ще – за людяність. Євгенія Анатоліївна вже чимало літ організовує допомогу Будинку дитини «Надія» в м. Прилуки на Чернігівщині.

Дорога Євгеніє Анатоліївно! Колектив кафедри міжнародної інформації щиро вітає Вас із ювілеєм. Хай світлими й добрими будуть Ваші дні! Здоров’я Вам, наснаги, творчості!

Колеги