Живопис на скліУ Мистецькій залі Інституту філології відкрилася виставка робіт українського художника Валерія Даниша «Живопис на склі».

Представлені роботи демонструють поєднання графіки та живопису, де графіка – це сюжет, а колір – настрій та емоції. «Живопис на склі» – це як погляд у вікно. Дивлячись крізь нього, ми сприймаємо світ інакше. Скло дозволяє створити яскравий світ, де буяє колорит фарб та водночас панує душевний спокій. Спокій, до якого ми так прагнемо і якого нам так часто бракує. Дивлячись за вікно, ми бачимо наше життя.

До експозиції увійшли картини із зображенням мальовничих ландшафтів сіл Центральної України, давньої української символіки, з якої постають трава, дерева, що бачимо довкола. Серед представлених робіт є й серія ікон, образ яких автор черпав із зображень ікон Х – ХІ століття періоду Київської Русі та хатніх ікон кінця ХІХ – початку ХХ століть.

Кілька слів про художника

Народився на Вінничині. Мешкає в Києві. Закінчив Київський інженерно-будівельний інститут (тепер Київська національна академія архітектури та будівництва) за спеціальністю «Промислове будівництво»; Київський інститут культури ім. Корнійчука (тепер Київський національний університет культури та мистецтв) за спеціальністю «Хореографія». Досвід малювання перейняв від львівських художників понад 10 років тому. З матеріалів використовує скло, олійні фарби, туш. Бере участь у колективних виставках та ярмарках, що відбуваються в Києві на День міста, у Пирогові, в Країні мрій, у Мамаєвій Слободі, тощо.

Виставка триватиме до 20 лютого 2014 року.

Організатори експозиції: кафедра фольклористики та Центр фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

О.КАСЬЯНОВА