ректор рожкоУчасть Університету у глобальних проектах із термомодернізації та енергозбереження, розуміння студентами й викладачами важливості цього виклику сьогодення, відверта розмова про нагальні проблеми стали темою розширеної зустрічі адміністрації КНУ зі студентським активом.
Її учасниками стали ректор Леонід Губерський, проректори Олег Закусило, Володимир Бугров, Олександр Рожко, численні представники студентської спільноти.

Лариса КІТ

Університет виконує значний обсяг ремонтних робіт для утримання основних будівель із залученням усіх можливих ресурсів – загального фонду державного бюджету, спецфонду і спонсорських джерел. Із такої заяви розпочав свою доповідь проректор із науково-педагогічної роботи (перспективний розвиток) Олександр Рожко. Тільки за останній час виконано ремонтні роботи з переобладнання кількох поверхів корпусу для занять із напряму «Медицина», аудиторій на економічному факультеті та в ІМВ, ФРЕКСі, ВІКНУ. Значного ремонту потребують приміщення факультету інформаційних технологій (будівля колишнього ПТУ, вул. Богдана Гаврилишина, 24), де заплановано також переобладнання інженерних мереж. В одному крилі корпусу ремонт уже завершився.
На ремонт гуртожитків витрачено до 10 млн. гривень лише за перше півріччя 2018 року. Заплановано значні ремонті роботи та розвиток інфраструктури Студмістечка.
Триває процес реорганізації адміністративно-господарської частини, створення аварійних бригад. Є проблеми з підбором кадрів.
Значне зростання вартості енергоносіїв мотивує до участі у глобальних проектах із термомодернізації та енергозбереження. Проректор Олександр Рожко презентував 3 великих проекти, які реалізовують і планують до виконання найближчим часом у нашому Університеті.

1. КНУ став одним із перших закладів вищої освіти, що розпочав ЕСКО-закупівлі. Це енергосервіс, який дозволить впровадити енергоефективні заходи у будівлях за рахунок приватних інвестицій, створити комфортні умови для навчання і роботи, заощадити значні суми коштів на комунальних платежах.

ЕСКО-послуги
передбачаються для таких приміщень:

гуртожитків №№ 1, 2, 3, 20, 21;
Головного навчального корпусу,
корпусів ІМВ, «Інституту післядипломної освіти», хімічного факультету, ННЦ «Інститут біології та медицини», загальноуніверситетських кафедр;
Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича;
комплексу будівель Ботанічного саду імені академіка О. Фоміна.

2. КНУ бере участь у проекті «Вища освіта України», який реалізовують Міністерство освіти і науки України спільно з Європейським інвестиційним банком та NEFCO. Проект передбачає ремонтні роботи на об’єктах державних закладів вищої освіти України задля підвищення їхньої енергоефективності.

Проект «Вища освіта України» охопить корпуси:

ФРЕКС, фізичного та економічного факультетів, ННІ «Інститут геології», факультету інформаційних технологій.
Заплановані інвестиції у проект – 226 млн 304 тис. грн.

3. Фінансування на термомодернізацію за Кіотським протоколом. Реалізація проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій у період дії зобов’язань сторін Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату спрямована на скорочення викидів або збільшення поглинання парникових газів, адаптацію до наслідків зміни клімату.

За проектом цільових
(зелених) інвестицій
заплановано:

капітальний ремонт корпусів механіко-математичного факультету та факультету комп’ютерних наук та кібернетики.
Оголошено відкриті торги на реалізацію проектів, очікувана вартість яких становить 170 млн. грн.

Директор Студмістечка Ірина Лібак розповіла про ремонт і благоустрій гуртожитків Університету, дотримання санітарних норм при поселенні студентів.
Утримання гуртожитків у економічному плані дуже витратне, а оплата за проживання не покриває й половини таких витрат, зауважив у розмові зі студентами ректор Леонід Губерський. Адміністрація КНУ робить усе можливе для належного утримання гуртожитків, їх модернізації й благоустрою, а від студентів очікує на відповідальне ставлення до проблем енергозбереження й пожежної безпеки. Важлива також студентська ініціатива у покращенні умов проживання й навчання. Для цього у гуртожитках облаштовують скриньки скарг і пропозицій.
Тут важлива увага до дрібниць, які зрештою і створюють комфорт: облаштування кімнат побуту, душових, сушарок, дизайн холів, господарський погляд на житло. Зокрема, усім сподобалося, коли в гуртожитках з’явилися фортепіано (12 одиниць), на яких тепер із задоволенням грають студенти. У кожному гуртожитку є сучасний спортзал. Працює студентська поліклініка.
Нинішньої зими не планується змінювати графік навчального процесу. Однак у випадку сильних морозів на прохання факультетів із «холодними» корпусами навчання може бути тимчасово призупинено на один-два тижні. У «теплих» корпусах графік занять не змінюватимуть.

Зустріч, яка тривала впродовж трьох годин, завершилася запитаннями студентів, які стосувалися різних сфер університетського життя: предметів вільного вибору, оформлення студентських проїзних, облаштування й модернізації навчальних приміщень, порядку заселення, виселення й оплати за гуртожиток, освітлення й енергоаудиту будівель.