Уже три роки поспіль під патронатом Міністерства освіти і науки України в Інституті філології відбувається Всеукраїнська студентська олімпіада з іноземних мов. Цьогоріч розпочали естафету змагання знавці східних (зі спеціальності “переклад”) – перської та арабської мов. Нагадаємо, що олімпіада з перської мови проводиться в найбільшому філологічному осередку України ще з 2005 року, з арабської – втретє.

На олімпіаду зі спеціальності “переклад” (арабська, перська) приїхали понад 40 учасників.

Конкурс знавців мов тривав два дні. Особисто привітати переможців на церемонію нагородження прийшли Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Ірак в Україні пан Шорш Халід Саїд, Консул Посольства Арабської Республіки Єгипет в Україні пані Аміра Хаффага, зав. відділу культури та освіти Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні пані Моаззамі Гударзі. Переможців, які посіли 1-6 місця, нагороджували грамотами та призами. Окрім цьогорічних найкращих знавців східних мов також були нагороджені дві студентки Ірина Філоненко (КНУ імені Тараса Шевченка) і Олеся Штойко (КНЛУ), які виступали перською мовою на конференції, присвяченій пам’яті класика іранської поезії Гафеза, що відбулася в жовтні 2014 року за сприяння посольства ІРІ в Національному лінгвістичному університеті. Обидві студентки – призери минулих років Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності “Переклад (перська мова)” і цього року не брали в ній участі.

Тож вітаємо переможців:  зі спеціальності “Переклад” (арабська мова): Оксану Кирпаль (КНУ імені Тараса Шевченка), Юлію Коваль (КНУ імені Тараса Шевченка),  Марію Дяченко (Київський національний лінгвістичний університет);

зі спеціальності “Переклад” (перська мова): Тетяну Осядлу (КНУ імені Тараса Шевченка), Дарину Коломієць (КНУ імені Тараса Шевченка),  Маріанну Кулумбегову (Національна академія СБУ).