рублМатематика – улюблений предмет Антона Добровольського з Луцька (на фото в центрі) не тільки тому, що вона у нього виходить найкраще, а ще й завдяки перемозі (диплом ІІ ступеня) у Другій Всеукраїнській олімпіаді з математики для учнів 5–7 класів під егідою КНУ. Аби потрапити на змагання, Антон випередив усіх учасників обласного відбору, а їх було чимало.

Лариса КІТ

Другий рік поспіль олімпіада збирає у нашому Університеті наймолодших знавців математики з більшості регіонів України. Нині до змагань долучилися 64 учні з 20 областей і міста Києва. Упродовж двох днів вони змагалися з однолітками у розв’язуванні непростих задач, які складали для них студенти-кібернетики на чолі з визнаним експертом і організатором математичних поєдинків, головою журі Богданом Рубльовим. Чимало школярів уперше приїхали до Києва, тож із задоволенням знайомилися з містом під час екскурсій. Маленьких гостей і керівників команд гостинно приймав університетський житловий комплекс, харчування учасників організували в їдальні Інституту післядипломної освіти, а змагання проходили в аудиторіях факультету комп’ютерних наук та кібернетики.
– Рівень учасників був дуже високим, – відзначає Богдан Рубльов. – Хоча, як показує досвід уже другої такої олімпіади, діти з регіонів, де проводився жорсткий відбір щодо участі, зазвичай краще підготовлені для перемог. Тому на церемонії закриття я вкотре наголосив, що бажано в кожному регіоні проводити змагання для школярів 4–6 класів.
Переможці олімпіади повезли додому не тільки дипломи, традиційно прикрашені їхніми фото, зробленими під час змагань, а й призи – рюкзаки та смартфони, закуплені за рахунок коштів, зібраних українською діаспорою в Каліфорнії. А найголовніше – чудові враження від змагань всеукраїнського рівня і любов до математики.

Нагадаємо, що вже 5 років поспіль на базі факультету комп’ютерних наук та кібернетики проводять відбір українських школярів для участі у міжнародних олімпіадах. За його результатами, 10-12 найкращих учнів починають підготовку до Міжнародної математичної олімпіади (ІМО). Серед наступних обирають ще до двадцяти учнів невипускних класів до групи Джуніор, яких готують до участі в інших міжнародних математичних змаганнях. Таким чином, якщо дитина потрапляє до групи підготовки у 8–9 класі, вона фактично не випадає з неї впродовж наступних років.