MatvijchukВипускниця юридичного факультету нашого Університету Олександра Матвійчук отримала престижну премію Democracy Defender Award-2016  за «винятковий вклад у просування демократії та захист прав людини». Її вручили наприкінці лютого під час Парламентської Асамблеї ОБСЄ у Відні.

На міжнародну премію  Democracy Defender Award, засновану у 1996 році, номінують тих, хто завдяки своїй самовідданості і активній діяльності досяг значних успіхів у зміцненні та розвитку демократії.
Ще навчаючись в Університеті, Олександра Матвійчук очолювала Студентський парламент юридичного факультету, а після його закінчення продовжила активну громадську діяльність. Нині вона – голова правління Центру Громадянських Свобод, член Консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, координатор громадянської ініціативи «Євромайдан SOS».
Ініціатива присудження премії належить 17-ти делегаціям ОБСЄ, зокрема Канади, Данії, Чорногорії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Великої Британії, США та інших. Нагороду вручала Жанна Нємцова, донька відомого російського опозиціонера Бориса Нємцова, вбитого у Москві рік тому.
Виступаючи на Парламентській Асамблеї ОБСЄ, Олександра зазначила: «Я представляю громадську ініціативу Євромайдан SOS, яка об’єднала тисячі звичайних людей для правового захисту переслідуваних учасників протесту. Тоді через наші руки кожного дня проходили арештовані, побиті, піддані катуванням, звинувачені у сфабрикованих кримінальних справах, а згодом – зниклі та загиблі люди.
Український народ вже вдруге за останні десять років виступив на захист свого вибору для побудови демократичної держави на спільних із європейськими країнами цінностях. І заплатив за це високу ціну.
Сьогодні ми збираємо свідчення постраждалих та документуємо ці порушення для міжнародного правосуддя. А паралельно боремося за проведення реформи поліції, судів та прокуратури, аби більше ніколи жодній владі в Україні не спало б на думку розстрілювати беззбройних демонстрантів».
Підготувала
Радослава ЧЕКМИШЕВА