Абітурієнти з найвищими прохідними балами в Україні цьогоріч обрали спеціальність «Міжнародне право». Їхній показник 193,35 змогли випередити тільки майбутні стоматологи (193,494).

Ольга ПОЄДИНОК,
Інститут міжнародних відносин

У розпал літа, на старті Вступної кампанії–2018 в Інституті міжнародних відносин відбулася неформальна профорієнтаційна зустріч «Міжнародне право як кар’єра: знайди свій шлях», покликана надати молодим людям уявлення про те, чим може займатися юрист-міжнародник і чому знання міжнародного права може стати додатковою перевагою для будь-якого фахівця в галузі права. Учасниками заходу стали студенти, здобувачі другої вищої освіти, абітурієнти, старшокласники, а також уже дипломовані юристи.
Програма зустрічі була складена так, щоб продемонструвати основні кольори палітри можливих занять для юриста зі знанням міжнародного права в Україні та за її межами. Відповідно, запрошеними спікерами стали фахівці з різних сфер, де на юристів-міжнародників сьогодні існує величезний попит: державна служба, приватний бізнес, наукові дослідження, міжнародні міжурядові та неурядові організації тощо. Доповідачі не лише поділилися особистими історіями успіху та відповіли на запитання учасників, а й запропонували загальні практичні рекомендації, а саме:

вчитися самостійності;
опановувати іноземні мови та вдосконалювати рідну;
пробувати себе в різних галузях і видах діяльності;
не очікувати швидких результатів;
працюючи під час навчання, не забувати, що студентські роки призначені передусім для освіти;
вміти організовувати свій час і розставляти пріоритети;
активно шукати можливості для професійного зростання;
спілкуватися з колегами в Україні та поза її межами;
любити міжнародне право.