1198563120На базі Наукового парку «Київський університет імені Тараса Шевченка» стартувала некомерційна програма бізнес-інкубаторів. YEP – це перша в Україні мережа академічних бізнес-інкубаторів, що об’єднує чотири провідні університети країни – КНУ, КНЕУ, НАУ, ДНТУ. Проект реалізує громадська організація «Платформа інноваційного партнерства» спільно з компанією Cisco – лідером мережевих технологій.
Відібрані команди-учасники пройдуть 9-тижневу підготовку, програма якої включає серію лекцій і воркшопів від експертів з України, Польщі, Ізраїлю і менторську підтримку проектів. Молодих стартаперів супроводжуватимуть ментори європейської мережі академічних бізнес-інкубаторів AIP з Польщі та Тель-Авівського університету StarTAU.
У день старту «YEP incubators» у КНУ університетські команди-учасники проекту жваво ділилися з публікою ідеями своїх стартапів. «Нічні екскурсії університетом» і месенджер, що приховує надруковані слова від допитливих очей перехожих; інноваційна технологія для аналізу і генерування мови, геолокалізована платформа пошуку місць для авіазйомки; різноманітні додатки – для навігації та орієнтації незрячих, вивчення корейської мови через Інтернет – пропонували представлені студентами проекти.
На початку літа після навчання у бізнес-інкубаторі вдосконалені стартапи учасників будуть винесені на розсуд експертної комісії та інвесторів.