cfl-4Вони жили і писали в різний час і на різних континентах, але їх об’єднувало спільне покликання – письменство, і важлива мета – захист свого народу. Сьогодні два письменники світової величини – Тарас Шевченко і Ду Фу – стали пліч-о-пліч на одній українській землі.

Із нагоди 25-тої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою, задля поглиблення діалогу між культурними і мистецькими столицями та зближення двох націй 14 грудня 2017 року у Ботанічному саду ім. О. Фоміна КНУ пройшла урочиста церемонія відкриття скульптур українському генію – Тарасу Шевченку, та співцеві китайського народу – Ду Фу.
В урочистостях взяли участь ректор КНУ академік Леонід Губерський, Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Ду Вей, відомий китайський скульптор, директор Національного художнього музею Китаю, автор композиції двох мислителів У Вейшань, віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко, проректор з міжнародних зв’язків Петро Бех, представники Відділу міжнародного співробітництва, Відділу по роботі зі студентами, співробітники Центру комунікацій, Інституту філології КНУ і, звісно, молодь Шевченкового університету.