У погожі осінні дні відбулися перші з запланованих зустрічей  керівництва факультету навчання іноземних громадян із земляцтвами студентів, які навчаються в Університеті. Студенти з Туркменістану та Азербайджанської Республіки відчули справжнє тепло дружньої студентської родини. Затишна атмосфера залу сприяла відвертому жвавому діалогові, проганяючи  прохолоду осіннього вечора.

В.о. декана ФНІГ Ю.О.Гоман привітав студентів зі святом Курбан-Байрам, висловив слова підтримки й заохочення для новачків, які від самого початку відчули себе “своїми” в Університеті, відсвяткувавши його славетний ювілей. Заступник декана з навчально-виховної роботи В.С. Гриценко вкотре нагадала студентам-іноземцям правила перебування в Україні та проживання в гуртожитку, розповіла про умови навчання в Університеті, закликала залучитися до його громадського та культурного життя, запросила до  занять у добре оснащеному спортивному комплексі гуртожитку №13.

Подарунком долі вважають можливість навчатися в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка студенти-іноземці, які перевелися на навчання зі східного регіону, а, зважаючи на високий рівень викладання, відчувають особливу відповідальність за свої знання. Вони подякували адміністрації за теплий прийом, розуміння та допомогу.

Під час зустрічі обговорювали різні питання: від навчального процесу до побутових клопотів у гуртожитку, а це − складання академічної різниці, участь у культурно-масових заходах, проведення спортивних турнірів та змагань, уміння якнайкраще організувати свій побут та навчання, санітарно-гігієнічні норми тощо.

Особливу подяку студенти висловили за налаштування в читальних залах гуртожитку Інтернету, мережі Wi-Fi, що сприяє підготовці до занять та уможливлює постійний контакт із рідними та друзями, які мають усе менше й менше приводів для серйозного хвилювання.

Цьогорічні студенти вже встигли  заявити себе активними, творчими, спортивними. Вони готові разом зі «старожилами» створювати органи студентського управління, працювати в студраді факультету. Новосформована група ентузіастів спільно зі співробітниками відділу інформаційної та культурно-виховної роботи вже готуються до матчів з футболу, настільного тенісу та більярду.

Всіляко підтримує такі ініціативи Посольство Туркменістану в Україні, вдячне Університетові за батьківську турботу про своїх земляків. Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Н.А.Аманмурадов, зустрівшись із студентами-туркменами, що поповнили університетську родину, всіляко заохочував їх до наполегливого навчання та змістовного дозвілля.

Ініціатива та цілеспрямованість допоможуть здолати всі перешкоди, успішно скласти академічну різницю та отримати перепустку в студентське життя Університету.

В.БЕЛЮГА,

викладач кафедри загальних дисциплін ФНІГ